A tanácsadási területek széleskörűek lehetnek, de a leggyakoribb gondok a terápiás foglalkozások vonatkozásában általában a szorongás, depresszió, szakítás, pártalálási nehézségek, céltalanság, motiváció, gyász, betegség, családi gondok körül alakulnak, de jelentkezhet elakadás az élet különböző szakaszaiban is.
Mind személyesen, mind online arra törekszem, hogy megismerjem Önt és azt az élethelyzetet, amellyel felkeresett. A terápiák fajtái azonban többfélék lehetnek, aszerint, hogy Ön hogyan ér rá, és éppen milyen jellegű problémát igyekszünk feltárni.
Természetesen a személyes találkozás jelenlét a legjobb. Megjelenésünkkel, testbeszédünkkel is kommunikálunk, nem elhanyagolható részleteket közölve magunkról. A biztonságos helyszín, a jó hangulatú helység megnyugtató, kiszámítható, senki és semmi nem tud megzavarni, csakis nekünk és rólunk szól a figyelem. Jegyzeteinkett is magunkkal hozhatjuk, segítve a folyamatot azáltal, hogy egyre közelebb kerülhetünk a problémák gyökeréhez, ha felkészültebbek vagyunk.
Vannak olyan élethelyzetek, amikor nem tudunk időt szakítani a személyes találkozóra, mert pl. kisbabánkat nem tudjuk kire hagyni, vagy vidéken, külföldön élünk és nem oldható meg a személyes jelenlét. Ekkor javaslom a virtuális találkozót, mert az esetek többségében így is sikerül hathatós, bensőséges kapcsolatot kialakítani. Az online foglalkozások feltétele a nyugalmas, szeparált szoba, ahonnan kényelmesen bejelentkezhetnek.
Vannak helyzetek, amikor párterápiára is szükség lehet. Párkapcsolati, kommunikációs nehézségek sokszor előfordulnak két, egymást amúgy szerető ember között is. Mit tehetünk, ha egyikőnk metafórákban beszél, másikunk viszont csak a 2×2=4 matematikai alapgondolata mentén tud elmozdulni? Beszéljük meg közösen, tanuljuk meg a másik nyelvén kommunikálni! Elképzelhető, hogy meg nem értés gyökerezik a megromlott kapcsolatban, de az is lehet,hogy összeférhetetlenség. Adjunk esélyt egymásnak!
Szülő-gyermek tanácsadásra van szükségünk, a gyermekkel kapcsolatos viselkedési nehézségek leküzdése esetén. Ne felejtsük el, hogy gyermekünk önálló személyiséggel rendelkezik, sokszor nem egyezést mutatva a mienkkel. Lehet, erőltetettnek tűnik, mégis sokszor az ő fejével gondolkodva kell a kérdéseinket-kéréseinket megfogalmaznunk. Az alaphelyzet megismerése után, a pszichológus és a kliens együttesen dönti el, hogy mi lenne a legjobb megoldás az adott terápia hatékony megvalósítására. Leggyakoribb nézeteltérések általában 12-16 éves kor körül csúcsosodnak, amikor a tinédzser felnőttként próbál viselkedni, a függetlenségéért harcol, mi pedig nem biztos, hogy felhőtlenül értékeljük mindezt.
A terápiás foglalkozásoknak kialakult, egymásra épülő szakaszai vannak, az alábbiak iránymutatást adnak Önnek, hogy megismerhesse azokat:
- Állapot, helyzetmegismerés, javaslat a terápiás ülések tartamára, mely magába foglalja a terápia célját és várható időtartamát
- Élethelyzet, múltbéli események, lehetőségek és kívánalmak kifejtése
- Lelki-érzelmi szempontok rögzítése, vágyak, jövőbeni célok meghatározása
- Új fejlemények, tervezett lépések, eredmények megbeszélése és korrekciója
Amennyiben további kérdése lenne, kérem hívjon a megadott telefonszámon, vagy írja meg kérdését a megadott e-mail címre, örömmel válaszolok Önnek 24 órán belül.
Egyéb tudnivalók:
A bejelentkezés telefonon, vagy e-mailben történik. Hozzávetőleg 1 héten belül várható az első személyes vagy online konzultáció időpontja. Minden esetben visszaigazolom az időpontot és a helyszínt/online elérhetőséget, annak érdekében, hogy könnyen megtaláljon bennünket.
Elérhetőség, időpont, díjazás:
A konzultációs időpontokat bejelentkezési sorrendben biztosítjuk az Ön számára. Üléseink kezdő időpontja függvényében (délelőtt, délután, személyes vagy online) a díjazás változhat.
Helyszín:
Ne felejtse: a pszichológust titoktartás kötelezi: minden, ami a rendelőben elhangzik szigorúan bizalmas információnak tekintendő.